Šariću i Kaliću država za kirije plaća 310.000 * Novu partiju pravimo od Stare garde * Trebalo je da ubijem i Luku Đurovića * Peković u građevinski biznis ulaže 25 miliona * Teheran će smatrati odgovornim za napad * Sudska farsa i građanski rat * Put ka centru
  Izdanje: 04-12-2017

ZORAN MIKIĆ, FUNKCIONER GRAĐANSKOG POKRETA URA:
Glasačkim listićima koji su označeni na nedozvoljen način u Mojkovcu dobijena su tri mandata – dva za DPS, a jedan za SD.

Kapetan Kuka sjedi u krčmi i pije rum, kad ga krčmar pita:
– Kako ste dobili tu drvenu nogu?
– Jednog dana sam plivao pored broda, naišao je morski pas i odgrizao mi nogu.
– A kako ste dobili tu kuku na ruci?
– U napadu na jedan brod mi je odrezana.
– A kako ste dobili taj povez preko oka?
– Gledao sam galeba kako leti i on mi se uneredi u oko.
Krčmar sav zbunjen:
– Pa, zar se od toga može izgubiti oko?
– Ne, ali to mi je bio prvi dan s kukom.

Tip u bijesnom automobilu se zaustavlja i pita prolaznika:
– Oprostite, koji je najbrži put do groblja?
A, ovaj mu odgovara:
– Dajte gas i na prvoj krivini samo produžite pravo!

Zašto baka čita Bibliju?
– Sprema se za prijemni.

Sport - datum: 2017-12-03 SJAJAN START RUKOMETAŠICA CRNE GORE NA SVJETSKOM PRVENSTVU U NJEMAČKOJ
Blistala: Jovanka Radičević Najava velikih stvari Danska - Crna Gora 24:31 (12:17)
Dvorana: „Eve arena”. Gledalaca: oko 3.000. Sudije: Horvat i Marton (Mađarska). Gledalaca: 3.000. Sedmerci: Danska 4 (2), Crna Gora 8 (5). Isključenja: Danska 10, Crna Gora 10 minuta.
DANSKA: Toft (tri odbrane i sedmerac), Rajnhart (tri odbrane i sedmerac), S. Iversen 3, Fisker 2, Voler 3, Hajndal 3, Beme 1, Grigel 5, Tranborg 5, L. Jergensen, Kristijansen, K. Jergensen, Burgord, S. Jergensen 3 (2), Haugsted.
CRNA GORA: Rajčić (11 odbrana), Hasanić, Nenezić (jedan sedmerac), Radičević 12 (4), Grbić 4, Despotović, Brnović 2, Ujkić, Klikovac, Premović, Pavićević 1, Jauković 4, Ramusović, Malović, Bulatović 4 (1), Raičević 4.
Novi selektor, nova energija, sjajna partija i velika pobjeda - rukometašice Crne Gore razbile su favorizovanu Dansku na startu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i nagovijestile da se neće zadovoljiti samo plasmanom u osminu finala, već da imaju kvalitet za velike stvari.
Zvanični debi na klupi Pera Johansona nije mogao biti bolji. Šveđanin je sjajno pripremio ekipu, koja je predvođena raspoloženom Jovankom Radičević od prvog do poslednjeg minuta bila dominatna i protiv Danske povela sa 4:3 u međusobnim duelima. Dankinje su pročitane i nadigrane u svakom pogledu. Jedno od iznenađenja prvog kola priredila je Crna Gora, a pored Danske od favorita na startu su se okliznule Holandija, Francuska i Švedska. Norveška je odbranu titule započela sa stilom pobjedom nad Mađarskom.
Korejke, Slovenke i Poljakinje su pobjedama nad favorivanim rivalima najavile zanimljiv turnir u Njemačkoj, ali su najbolju partiju drugog takmičarskog dana u Oldenburgu ipak odigrale rukometašice Crne Gore. Odbrana je bila odlična, napad tečan i efikasan, pa Dankinje nisu uspjele da isprate ritam rivala i bile su nemoćne. Zapravo, bila je to rapsodija „crvenih ”.
Pokazalo se da je povratak Jovanke Radičević i Katarine Bulatović mnogo značio mlado timu, koji je u 47. minutu imao rekordnih deset golova prednosti (29:19) i koji je napravio sjajnu uvertiru za derbi protiv olimpijskog prvaka, selekcije Rusije koji se igra danas u 17.45 časova. D.K.

Srbija – Kina 43:23 (21:11)

Arena Lajpcig. Gledalaca: 380. Sudije: Kersad Erdogan i Ibrahim Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Srbija 4 (4), Kina 1 (0). Isključenja: Srbija 8, Kina 10 minuta. Crveni karton: Ćiao Ru (Kina) u 19. minutu.
SRBIJA: Radosavljević 5, Krpež-Šlezak 8 (1), Lekić, Števin 1, Lavko 1, Damnjanović 8 (1), Nikolić 2, T. Radojević 3 (1), Pop-Lazić 4 (1), D. Radojević 2, Obradović 3, Tomašević (10 odbrana), Stoiljković 2, Cvijić 4, Čolić (6 odbrana, 1 sedmerac), Dmitrović.
KINA: Haićia 2, Čenčen, Baogui 2, Ksiaoking 1, Ru 2, Nana 1, Juanjuan 2, Ven, Ksiaomei 9, Mengjing 2, Ksiaohua (6 odbrana), Žengven 2, Mengmeng, Jurou (3 odbrane), Mengksue, Tingting.
Ubjedljivom pobjedom nad nedoraslom Kinom, rukometašice Srbije uspješno su otvorile Mundijal u Njemačkoj. Izabranice Ljubomira Obradovića rutinski su odradile posao, a danas od 14.00 časova ih očekuje duel sa selekcijom Kameruna i nova pobjeda se jasno podrazumijeva.